top of page

Karolina Łucznik, choreografka, tancerka i pedagog tańca hiszpańskiego i flamenco. Mieszka i tworzy w Warszawie. Od wielu lat podnosi swoje umiejętności podczas wyjazdów do Hiszpanii, gdzie szkoli się u mistrzów tego gatunku, natomiast wcześniej w Polsce kształciła się u Joanny Krajewskiej i Marty Dębskiej. Od 2004 do marca 2021 roku prowadziła zajęcia w Szkole Tańca Flamenco Triana. Obecnie kieruje własną szkołą tańca flamenco  ENCUENTROS w Domu Sztuki na warszawskim Ursynowie. Regularnie występuje jako solistka z uznanymi artystami flamenco. Na co dzień tańczy w zespole Contratiempo. Występowała zarówno w najznamienitszych salach koncertowych w Polsce (Narodowe Forum Muzyki, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Filharmonia Łódzka, Filharmionia Świętorzyska), w domach kultury, a także w kameralnych klubach muzycznych (Blue Note, Klubokawiarnia Mleczarnia, Galeria Sowa). Wystąpiła też podczas wieczoru flamenco w Londynie (Pena Flamenca de Londres).

Imponuje wirtuozerską grą na kastanietach oraz elegancją ruchu w niezwykle widowiskowym tańcu w sukni z trenem bata de cola. Taniec traktuje przede wszystkim jako środek do wyrażenia emocji płynących z muzyki. Na scenie, w zależności od choreografii, potrafi zachwycić, wzruszyć, ale też rozśmieszyć widzów. 

Organizatorka ogólnopolskich tras koncertowych z zaproszonym śpiewakiem z Hiszpanii, przybliżających sztukę flamenco polskiej publiczności: „Flamenco Contratiempo” (2017, 2020) oraz „Entre Flamencos” (2019). Współpracuje z Teatrem Tańca Nie Tylko Flamenco Małgorzaty Matuszewskiej (Projekt Danza Bolero de Ravel).

Łatwo nawiązuje bezpośredni i serdeczny kontakt z uczniami, a oni cenią ją za cierpliwość, dokładność i poczucie humoru. Prowadzi zajęcia dla dorosłych, dzieci, młodzieży oraz seniorów w Szkole Tańca Flamenco ENCUENTROS w Domu Sztuki na warszawskim Ursynowie. Regularnie jest zapraszana do prowadzenia warsztatów do szkół tańca flamenco w całej Polsce.

ABOUT:
​Karolina Lucznik is a flamenco dancer, choreographer and a dance teacher. She improves her skills during visits to Spain, where she trains with masters, such as Pilar Ortega, Isabel Bayon, Manuel Betanzos, Angel Atienza, Andres Pena and others. She has been teaching flamenco since 2004 - first at Flamenco Dance School Triana in Warsaw (2004-2021) and now (since the end of March 2021) at her own flamenco school ENCUENTROS in Warsaw. She teaches dance and castanets playing. She danced during many cultural events in Poland and organized tours with Spanish singer. In 2009 she started to cooperate with National Philharmonic in Warsaw, Swietokrzyska Philharmonic and Philharmonic of Lodz, playing educational concerts.

bottom of page