top of page
AW9A2242.JPG

fot. Agnieszka Łukaszewicz/afoto

tangos.jpg

fot. Agnieszka Łukaszewicz/afoto

ENCUENTROS to przestrzeń spotkań dotyczących sztuki flamenco. To spotkania w formie stacjonarnej jak i spotkania w przestrzeni internetowej w formie lekcji i webinarów.

Zgłoszenia na zajęcia drogą mejlową: karolina.lucznik@gmail.com

 

ZAJĘCIA STACJONARNE

Zajęcia stacjonarne odbywają się formie prób do spektaklu (zaplanowanego na wiosnę 2023 roku) w Domu Sztuki, przy ulicy Wiolinowej 14 w Warszawie. Jest to dom kultury zlokalizowany przy samym wyjściu z Metra Ursynów (z Metro Centrum jedzie się tu 15 minut). Ćwiczymy na dużej i przestronnej sali tanecznej z lustrami i drewnianą podłogą. W zajęciach można uczestniczyć też w formie online.

ZASADY UDZIAŁU W ZAJĘCIACH STACJONARNYCH ODBYWAJĄCYCH SIE W FORMIE PRÓB DO SPEKTAKLU FLAMENCO ZAPLANOWANEGO NA CZERWIEC 2022 R. / REŻIM SANITARNY

1) Uczestnicy po wejściu do budynku są proszeni o dezynfekcję rąk - przy wejściu do Domu Sztuki umieszczone są płyny do dezynfekcji rąk.

2) Sala taneczna jest przestronna (130m2) i jest regularnie wietrzona - w trakcie zajęć oraz po zajęciach, przed zajęciami kolejnej grupy.

3) Taniec flamenco jest tańcem solowym, a uczestnicy są zobowiązani do stosowania 1,5 m odstępu na sali tanecznej.

4) W zajęciach mogą uczestniczyć wyłącznie osoby zdrowe, nie będące na kwarantannie ani izolacji domowej, a także osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni nie kontaktowały się z osobą zakażoną lub chorą na Covid-19.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CENNIK ZAJĘĆ W SEZONIE 2022/2023 - POBIERZ PLIK

 

OPIS ZAJĘĆ:

 

PONIEDZIAŁKI:

 

16:50-17:35 ZAJĘCIA DLA DZIECI 8-13 LAT

Grupa zaawansowana, dla dzieci po co najmniej roku nauki tańca flamenco.

Występ grupy można zobaczyć tu:

17:45-18:55 GARROTIN Z KAPELUSZEM - POZIOM ŚREDNI

Wesoło, zabawnie i z kapeluszem. Na początek wystarczy jakikolwiek kapelusz ze sztywnym rondem, który za to rondo będzie można trzymać. Uczymy się choreografii o tradycyjnej strukturze, pracujemy zarówno nad ruchem jak i stepowaniem.

19:00 - 19:40 KASTANIETY - poziom średni

Nauka gry na kastanietach dla osób, które wiedzą co to RIA, PI, TA, TIN, TAN. Technika gry, praca rąk, koordynacja z nogami.

ŚRODY:

17:40-18:20 ZAJĘCIA DLA DZIECI 5-8 LAT

Grupa początkująca  lub dla dzieci, które uczestniczyły już kilka miesięcy w zajęciach - nauka poprzez zabawę - rytm, klaskanie, tupanie, podstawowe pozy i kroki, a także układanie własnych, prostych rytmów, zabawy w Pociągi, Potwora i Figurki - co to takiego? przekonacie się na zajęciach!

18:30-19:40 KASTANIETY GRUPA ZAAWANSOWANA

W tym sezonie pracujemy nad stylem tangos. Wysublimowane brzmienie kastanietów jako akompaniament do kobiecego i zmysłowego tańca.

19:45-20:55 ALEGRIAS POZIOM ŚREDNI

Alegrias to jeden z najbardziej tradycyjnych palos flamenco. Jest to wesoły i żywiołowy taniec. Poznamy compas na 12, będziemy pracować nad stepowaniem i pięknym ruchem. Dawka pozytywnej energii w środku tygodnia!

CZWARTKI:

12:00-13:10 TECHNIKA TAŃCA, POZIOM OPEN

Niezbędnik każdej tancerki i tancerza. Praca nad prawidłowym ustawieniem ciała, precyzją ruchu, stepowaniem, obrotami, piruetami, pięknym ruchem dłoni. Wydobycie jakości z ruchu, świadome ustawienie w przestrzeni, polecam każdemu kto chce by jego taniec nabrał precyzji i pewności.

17:20-18:30 ZESPÓŁ

Zajęcia dla osób zaawansowanych. Opracowanie krótkich i efektownych choreografii, które można zaprezentować przy różnych okazjach. m.in. sevillana z kastanietami, chustą i wachlarzem.

18:30-19:40 Caña

Po prostu flamenco, flamenco - marcajes, remates, escobilla y fuerza!

19:45-20:55 TANGOS, POZIOM POCZĄTKUJĄCY

Zajęcia dla osób, które zaczynają naukę tańca flamenco lub mają niewielkie doświadczenie bądź długą przerwę w tańcu.

ZAJĘCIA TYLKO ONLINE 2022/2023

1) POPOŁUDNIE Z KASTANIETAMI - raz w miesiącu spotykamy się na platformie ZOOM, aby nauczyć się grać na kastanietach wybrany i opracowany przeze mnie utwór. zajęcia są nagrywane także można korzystać z nagrań nie uczestnicząc w czasie rzeczywistym.

Podsumowanie sezonów 2020/2021 oraz 2021/2022 w formie filmów:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W każdej chwili można zamówić nagrania dotychczasowych spotkań wraz z zapisem w dokumencie PDF i samodzielnie nauczyć się akompaniamentu do wybranego utworu. Chcesz kupić mini-kurs - napisz do mnie na karolina.lucznik@gmail.com

Dostępne lekcje:

Carmen "Habanera"

Carmen "Uwertura"

Manuel de Falla - "Vida breve"

motyw z filmu "Mission Impossible"

motyw z filmu "Grek Zorba"

I. Albeniz "Asturias"

A. Piazzola "Libertango"

Marsz i Taniec hiszpański z baletu "Dziadek do orzechów"

kolęda hiszpańska "Los Peces en el rio" oraz kolęda Jingle Bells

F. Chopin - Polonez As-dur Op. 53 (fragment)

F. Chopin - “Wariacje B-dur op. 2” (fragment)

"La llorona" - pieśń meksykańska

The Beatles "All you need is love"

"Bella ciao" - pieśń włoska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2) SPOTKANIE Z CHOREOGRAFIĄ (2021/2022)  cykl webinarów dotyczących bardzo szerokiego tematu jakim jest choreografia flamenco. Można potraktować to jako roczny kurs choreografii lub uczestniczyć w pojedynczych zajęciach.

Tańcząc czyjąś bądź własną choreografię flamenco dobrze jest mieć świadomość co mamy do dyspozycji i jak to wszystko połączyć. Każde palo flamenco rządzi się swoimi prawami, ma swój rytm/compas, swoją energię, charakterystyczne kroki i melodie. Do tego wszystkiego pieśni mają swoją tematykę, a my byśmy chcieli jeszcze w tym wszystkim wyrazić siebie. Jak nie pogubić się w tym wszystkim, tworząc własne choreografie nie kopiować w nieskończoność materiału z zajęć i warsztatów, być oryginalnym, a jednocześnie działać w zgodzie ze sztuką?
Choreografia to temat rzeka. Ilu twórców tyle podejść. Ten cykl prezentuje moje autorskie podejście do tematu jako choreografki flamenco, a więc zapraszam wszystkich, którzy chcieliby poznać mój warsztat od kuchni i zainspirować się.
Podczas każdego spotkania zajmiemy się wybranym zagadnieniem. Będzie czas na ćwiczenia praktyczne, omówienie ich, dyskusja i zadawanie pytań.

W spotkaniu może wziąć udział każdy, niezależnie od poziomu zaawansowania w tańcu. Dla zaawansowanych spotkanie ma szansę stać się dodatkową inspiracją do własnych poszukiwań, dla osób stosunkowo krótko tańczących - pomoże stać się bardziej świadomym podczas lekcji tańca.

Zajęcia cykliczne.

Zajęcia są nagrywane także można korzystać z nagrań nie uczestnicząc w czasie rzeczywistym.

3) ELEMENTOS - projekt ONLINE (X 2022/IV 2023)

W sezonie 2020/2021 odbył się "Malaguena projekt". Uczestniczki uczyły się mojej autorskiej choreografii do muzyki gitarzysty Filipa Swinarskiego podczas spotkań online. Następnie nagrały swoje wykonanie. Efekt pracy można obejrzeć tu:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W nadchodzącym sezonie zapraszam do projektu LOS 4 ELEMENTOS, czyli ŻYWIOŁY.

W planie spotkania na platformie zoom - preferowana obecność w czasie rzeczywistym, ponieważ zajęcia będą miały charakter interaktywny i będą dotyczyły pracy nad scenariuszem i poszukiwaniem ruchu odnoszącego się do tematu żywiołów. 

Powstaną 4 krótkie etiudy OGIEŃ/ZIEMIA/POWIETRZE/WODA.

Docelowo planuję zmontować film z nadesłanych nagrań uczestniczek projektu.

Zapraszam - planowany start zajęć: PAŹDZIERNIK 2022. Proponowany TERMIN ZAJĘĆ: 1 spotkanie w miesiącu (70-90 min. po południu, wieczorem/wtorek, sobota lub niedziela - trwa nabór.)

GRA NA KASTANIETACH - BEZPŁATNE LEKCJE NA YOUTUBE

W momencie wprowadzenia stanu pandemii w marcu 2020 r. i niemożności spotkań na sali tanecznej powstał cykl programów na YouTube - "Kawa z kastanietami" - krótkie, darmowe lekcje gry na kastanietach w formie transmisji na żywo, których celem było integrowanie środowiska flamenco - wspólna praktyka gry na kastanietach w okresie izolacji. Spotkania odbywały się 2 razy w tygodniu na platformie YouTube w formie transmisji na żywo - obecnie są dostępne nieodpłatnie na kanale Karolina Łucznik dla wszystkich chętnych. W spotkaniach uczestniczyły osoby z całej Polski.

 

LINK DO PLAYLISTY GDZIE MOŻNA OBEJRZEĆ WSZYSTKIE ODCINKI:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLvvU5uqw-G5MpTUki1ns-s0yOe3czjTy9

Asturias.jpg
Los peces en el río.jpg
wariacje_Chopin.jpg
PONIEDZIAŁEK.jpg
encuentros_logo_kolor_bialy_napis_jpg.jpg
zaproszenie na.jpg
bottom of page