top of page
AW9A2242.JPG

fot. Agnieszka Łukaszewicz/afoto

tangos.jpg

fot. Agnieszka Łukaszewicz/afoto

ENCUENTROS to przestrzeń spotkań dotyczących sztuki flamenco. To spotkania w formie stacjonarnej jak i spotkania w przestrzeni internetowej w formie lekcji i webinarów.

Zgłoszenia na zajęcia drogą mejlową: karolina.lucznik@gmail.com

 

ZAJĘCIA STACJONARNE

Zajęcia stacjonarne odbywają się formie prób do spektaklu (zaplanowanego na wiosnę 2024 roku) w Domu Sztuki, przy ulicy Wiolinowej 14 w Warszawie. Jest to dom kultury zlokalizowany przy samym wyjściu z Metra Ursynów (z Metro Centrum jedzie się tu 15 minut). Ćwiczymy na dużej i przestronnej sali tanecznej z lustrami i drewnianą podłogą. W zajęciach można uczestniczyć też w formie online.

ZASADY UDZIAŁU W ZAJĘCIACH STACJONARNYCH ODBYWAJĄCYCH SIE W FORMIE PRÓB DO SPEKTAKLU FLAMENCO ZAPLANOWANEGO NA WIOSNĘ 2024 R. / REŻIM SANITARNY

1) Sala taneczna jest przestronna (130m2) i jest regularnie wietrzona - w trakcie zajęć oraz po zajęciach, przed zajęciami kolejnej grupy.

2) Taniec flamenco jest tańcem solowym, a uczestnicy są zobowiązani do stosowania 1,5 m odstępu na sali tanecznej.

3) W zajęciach mogą uczestniczyć wyłącznie osoby zdrowe, nie będące na kwarantannie ani izolacji domowej, a także osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni nie kontaktowały się z osobą zakażoną lub chorą na Covid-19.

4) Osoba biorąca udział w zajęciach w Encuentros robi to na własną odpowiedzialność, biorąc pod uwagę swój aktualny stan zdrowia i możliwości fizyczne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CENNIK ZAJĘĆ OD WRZEŚNIA 2023

 

 

 

 

JAK OBLICZYĆ MIESIĘCZNĄ OPŁATĘ ZA ZAJĘCIA:

OPŁATĘ WNOSIMY W MIESIĄCU KALENDARZOWYM, KTÓREGO DOTYCZY OPŁATA, CZYLI ZA WRZESIEŃ WE WRZEŚNIU, ZA PAŹDZIERNIK W PAŹDZIERNIKU.


SAMODZIELNIE OBLICZAMY: LICZBA ZAJĘĆ PRZYPADAJĄCA W DANYM MIESIĄCU.

NIE ODLICZAMY SWOICH NIEOBECNOŚCI. JEŚLI OKAZAŁO SIĘ, ŻE NIE MOŻESZ PRZYJŚĆ DANEGO DNIA, ZAWSZE JEST MOŻLIWOŚĆ UCZESTNICZENIA ONLINE LUB POPROSZENIA O NAGRANIE LEKCJI (TYLKO TRZEBA TO ZGŁOSIĆ PRZYNAJMNIEJ DZIEŃ WCZEŚNIEJ, ŻEBYM ZDĄŻYŁA SIĘ PRZYGOTOWAĆ I NAGRAĆ). MOŻNA TEŻ ODROBIĆ ZAJĘCIA W INNEJ GRUPIE.

PRZYKŁAD 1:
CHODZĘ NA ZAJĘCIA W PONIEDZIAŁKI I CZWARTKI. WE WRZEŚNIU SĄ 4 PONIEDZIAŁKI I 5 CZWARTKÓW - W SUMIE 9 LEKCJI CZYLI OPŁATA WYNIESIE 275
 ZŁ


PRZYKŁAD 2:
CHODZĘ W PONIEDZIAŁKI NA ZAJĘCIA Z TAŃCA ORAZ KASTANIETY 40-MINUTOWE:
WE WRZEŚNIU SĄ 4 PONIEDZIAŁKI CZYLI PŁACĘ 150 ZŁ ZA TANIEC I DOLICZAM 80 ZŁ ZA KASTANIETY.


PRZYKŁAD 3:
CHODZĘ TYLKO NA KASTANIETY 40-MINUTOWE. W LISTOPADZIE SĄ 4 PONIEDZIAŁKI - PŁACĘ 100 ZŁ.


PRZYKŁAD 4:
CHODZĘ NA 1 KURS NA SALI A W DRUGIM UCZESTNICZĘ ONLINE. W TAKIEJ SYTUACJI OBLICZAM JAK DLA 2 KURSÓW NA SALI CZYLI JEŚLI W DANYM MIESIĄCUSĄ 4 LEKCJE NA SALI I 4 ONLINE TO PŁACĘ 250 ZŁ.

ODLICZANIE ZAJĘĆ, KTÓRE SIĘ NIE ODBYŁY:

JEŚLI W DANYM MIESIĄCU JAKIEŚ ZAJĘCIA SIĘ NIE ODBYŁY, TO NALEŻY KWOTĘ, KTÓRĄ SIĘ "PRZEPŁACIŁO" ODJĄĆ W KOLEJNYM MIESIĄCU.

PRZYKŁAD:

CHODZĘ NA JEDNĄ GRUPĘ W ŚRODĘ I JEDNĄ W CZWARTEK. ZAPŁACIŁAM ZA 8 LEKCI - 250 ZŁ. W PAŻDZIERNIKU ZOSTAŁY ODWOŁANE JEDNE ZAJĘCIA W CZWARTEK. OZNACZA TO, ŻE POWINNAM BYŁA ZAPŁACIĆ 230 ZA 7 LEKCJI. NADPŁATĘ 20 ZŁ ODEJMUJĘ W KOLEJNYM MIESIĄCU.

NR KONTA (MBANK)

FLAMENCO KAROLINA ŁUCZNIK

11 1140 2004 0000 3002 7711 0250

OPIS ZAJĘĆ:

 

PONIEDZIAŁKI:

 

16:50-17:35 ZAJĘCIA DLA DZIECI 8-13 LAT (GARROTIN Z KAPELUSZEM)

Grupa zaawansowana, dla dzieci po co najmniej dwóch latach nauki tańca flamenco.

Na początek wystarczy jakikolwiek kapelusz ze sztywnym rondem, który za to rondo będzie można trzymać.

Występ grupy można zobaczyć tu:

17:45-18:55 GUAJIRA Z WACHLARZEM - POZIOM ŚREDNI

Lekko, kobieco z małym wachlarzykiem. Pracujemy zarówno nad ruchem jak i stepowaniem.

19:00 - 19:40 KASTANIETY, POZIOM ŚREDNI

Nauka gry na kastanietach dla osób, które wiedzą co to RIA, PI, TA, TIN, TAN. Technika gry, praca rąk, koordynacja z nogami.

19:45 - 20:55 SEVILLANAS, POZIOM POCZĄTKUJĄCY

Na zajęciach poznacie podstawy techniki tańca flamenco (postawa, ruchy rąk i dłoni, podstawy stepowania) oraz nauczycie się tradycyjnego tańca sevillanas, Zajęcia dla osób rozpoczynających naukę oraz dla osób po 2-4 miesiącach nauki flamenco.

ŚRODY:

17:40-18:20 ZAJĘCIA DLA DZIECI 5-8 LAT

Grupa początkująca  lub dla dzieci, które uczestniczyły już kilka miesięcy w zajęciach - nauka poprzez zabawę - rytm, klaskanie, tupanie, podstawowe pozy i kroki, a także układanie własnych, prostych rytmów, zabawy w Pociągi, Potwora i Figurki - co to takiego? Przekonacie się na zajęciach!

18:30-19:40 KASTANIETY, GRUPA ZAAWANSOWANA

W tym sezonie pracujemy nad klasycznym utworem "Danza del Fuego" Manuela de Falla. Precyzyjny akompaniament do wersji fortepianowej utworu będzie towarzyszył ruchowi oddającego tajemniczy charakter dzieła.

19:45-20:55 MARTINETE Z BASTONEM, POZIOM ŚREDNI

Martinete to jeden z najbardziej tradycyjnych palos flamenco. Poważny, wykonywany bez akompaniamentu gitary, tylko do śpiewu i rytmu wydobywanego poprzez cajon lub palmas. Poznamy compas na 5, będziemy pracować nad stepowaniem i swobodą w posługiwaniu się bastonem czyli laską.

CZWARTKI:

12:00-13:10 TECHNIKA TAŃCA, POZIOM OPEN

Niezbędnik każdej tancerki i tancerza. Praca nad prawidłowym ustawieniem ciała, precyzją ruchu, stepowaniem, obrotami, piruetami, pięknym ruchem dłoni. Wydobycie jakości z ruchu, świadome ustawienie w przestrzeni, polecam każdemu kto chce by jego taniec nabrał precyzji i pewności.

17:20-18:30 SOLEA Z MANTONEM, POZIOM ZAAWANSOWANY

Solea, czyli królowa wszystkich palos. Majestatyczna, trochę melancholijna, uziemiona i do tego wszystkiego otulona mantonem, który miękko oplata by po chwili dodawać skrzydeł. Piękno.

18:30-19:40 ZESPÓŁ: TIENTOS NA BOSO ORAZ BODY PERCUSSION

Nauka choreografii tientos/tangos na boso. Dokąd zaprowadzi nas brak tak charakterystycznego elementu jakim są podkute buty do flamenco? Jak poradzimy sobie z llamadas i remates? Zapraszam na zajęcia osoby zaawansowane.

Oprócz tientos/tangos będziemy też pracować nad krótkimi układami bazującymi na flamenco body percussion.

19:45-20:55 BULERIAS POR FIESTA, POZIOM ŚREDNI

Zajęcia dla osób po minimum roku nauki. Nauka compasu por bulerias, charakterystycznego ruchu, podstawowcych kombinacji króków oraz pierwsze próby tańca solo. ¡VAMOS ALLÁ!

ZAJĘCIA TYLKO ONLINE

1) POPOŁUDNIE Z KASTANIETAMI - okazjonalne spotkania na platformie ZOOM. Nauka akompaniamentu na kastanieatach do wybranych i opracowanych przeze mnie utworów. Zajęcia są nagrywane także można korzystać z nagrań nie uczestnicząc w czasie rzeczywistym.

Podsumowanie sezonów 2020/2021 oraz 2021/2022 w formie filmów:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W każdej chwili można zamówić nagrania dotychczasowych spotkań wraz z zapisem w dokumencie PDF i samodzielnie nauczyć się akompaniamentu do wybranego utworu. Chcesz kupić mini-kurs - napisz do mnie na karolina.lucznik@gmail.com

Dostępne lekcje:

Carmen "Habanera"

Carmen "Uwertura"

Manuel de Falla - "Vida breve" oraz "Danza del Fuego"

motyw z filmu "Mission Impossible"

motyw z filmu "Grek Zorba"

I. Albeniz "Asturias"

A. Piazzola "Libertango"

Marsz i Taniec hiszpański z baletu "Dziadek do orzechów"

kolęda hiszpańska "Los Peces en el rio" oraz kolęda Jingle Bells

F. Chopin - Polonez As-dur Op. 53 (fragment)

F. Chopin - “Wariacje B-dur op. 2” (fragment)

"La llorona" - pieśń meksykańska

The Beatles "All you need is love"

"Bella ciao" - pieśń włoska

Fandango - L. Boccherini

"Fever" - wersja Elvisa Presleya

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2) SPOTKANIE Z CHOREOGRAFIĄ - cykl webinarów dotyczących bardzo szerokiego tematu jakim jest choreografia flamenco. Można potraktować to jako roczny kurs choreografii lub uczestniczyć w pojedynczych zajęciach.

Tańcząc czyjąś bądź własną choreografię flamenco dobrze jest mieć świadomość co mamy do dyspozycji i jak to wszystko połączyć. Każde palo flamenco rządzi się swoimi prawami, ma swój rytm/compas, swoją energię, charakterystyczne kroki i melodie. Do tego wszystkiego pieśni mają swoją tematykę, a my byśmy chcieli jeszcze w tym wszystkim wyrazić siebie. Jak nie pogubić się w tym wszystkim, tworząc własne choreografie nie kopiować w nieskończoność materiału z zajęć i warsztatów, być oryginalnym, a jednocześnie działać w zgodzie ze sztuką?
Choreografia to temat rzeka. Ilu twórców tyle podejść. Ten cykl prezentuje moje autorskie podejście do tematu jako choreografki flamenco, a więc zapraszam wszystkich, którzy chcieliby poznać mój warsztat od kuchni i zainspirować się.
Podczas każdego spotkania zajmiemy się wybranym zagadnieniem. Będzie czas na ćwiczenia praktyczne, omówienie ich, dyskusja i zadawanie pytań.

W spotkaniu może wziąć udział każdy, niezależnie od poziomu zaawansowania w tańcu. Dla zaawansowanych spotkanie ma szansę stać się dodatkową inspiracją do własnych poszukiwań, dla osób stosunkowo krótko tańczących - pomoże stać się bardziej świadomym podczas lekcji tańca.

Zajęcia cykliczne.

Zajęcia są nagrywane także można korzystać z nagrań nie uczestnicząc w czasie rzeczywistym.

3) ELEMENTOS - projekt ONLINE (X 2022/IV 2023)

W sezonie 2020/2021 odbył się "Malaguena projekt". Uczestniczki uczyły się mojej autorskiej choreografii do muzyki gitarzysty Filipa Swinarskiego podczas spotkań online. Następnie nagrały swoje wykonanie. Efekt pracy można obejrzeć tu:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W sezonie 2022/2023 odbyły się spotkania do projektu LOS 4 ELEMENTOS, czyli ŻYWIOŁY.

W planie spotkania na platformie zoom - preferowana obecność w czasie rzeczywistym, ponieważ zajęcia będą miały charakter interaktywny i będą dotyczyły pracy nad scenariuszem i poszukiwaniem ruchu odnoszącego się do tematu żywiołów. 

Powstaną 4 krótkie etiudy OGIEŃ/ZIEMIA/POWIETRZE/WODA.

Docelowo planuję zmontować film z nadesłanych nagrań uczestników projektu.

Zapraszam - planowany start zajęć: PAŹDZIERNIK 2022. Proponowany TERMIN ZAJĘĆ: 1 spotkanie w miesiącu (70-90 min. po południu, wieczorem/wtorek, sobota lub niedziela - trwa nabór.)

GRA NA KASTANIETACH - BEZPŁATNE LEKCJE NA YOUTUBE

W momencie wprowadzenia stanu pandemii w marcu 2020 r. i niemożności spotkań na sali tanecznej powstał cykl programów na YouTube - "Kawa z kastanietami" - krótkie, darmowe lekcje gry na kastanietach w formie transmisji na żywo, których celem było integrowanie środowiska flamenco - wspólna praktyka gry na kastanietach w okresie izolacji. Spotkania odbywały się 2 razy w tygodniu na platformie YouTube w formie transmisji na żywo - obecnie są dostępne nieodpłatnie na kanale Karolina Łucznik dla wszystkich chętnych. W spotkaniach uczestniczyły osoby z całej Polski.

 

LINK DO PLAYLISTY GDZIE MOŻNA OBEJRZEĆ WSZYSTKIE ODCINKI:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLvvU5uqw-G5MpTUki1ns-s0yOe3czjTy9

Asturias.jpg
Los peces en el río.jpg
wariacje_Chopin.jpg
plan_zajec_2023_24.jpg
FANDANGO.png
Los peces en el río (1).png
la llorona.jpg
cennik_zaj_encuentros.jpg
encuentros_logo_kolor_bialy_napis_jpg.jpg
zaproszenie na.jpg
bottom of page